Dermomasaż, nazywany również lipomasażem lub masażem próżniowym, to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem!
Dermomasaż - na czym polega zabieg?
Dermomasaż, czyli masaż próżniowy polega na połączeniu mechanicznego masażu podciśnieniowego z jednoczesnym zasysaniem i rolowaniem fałdu skóry. Podczas zabiegu dochodzi do rozbicia miejscowych złogów tłuszczowych oraz zwłóknień tkanki podskórnej co powoduje poprawę stanu skóry, jej ujędrnienie, redukcję cellulitu i rozstępów.
Dodatkowo drenaż limfatyczny wykonany przy pomocy dermomasażu zapobiega zastojom limfy i nagromadzeniu się toksyn w organizmie. A jakby tego było mało, to dermomasaż jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, dzięki czemu pomaga bezpiecznie walczyć z niedoskonałościami ciała.
Dermomasaż - cena zabiegu
- Boczki 100+ zł
- Brzuch 160 zł
- Kolana 80 zł
- Łydki 120 zł
- Podbródek 100 zł
- Pośladki 120 zł
- Ramiona 120 zł
- Uda tył 160 zł
- Uda przód 160 zł
Dermomasaż - Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?
Dermomasaż jest techniką bezpieczną oraz nieinwazyjną opierającą się na naturalnych procesach regeneracji i oczyszczeniu organizmu z toksyn. Jest to zabieg niezwykle skuteczny, co sprawia, że jest on często wybierany do walki z cellulitem oraz ujędrnianiem skóry. To, co daje dermomasażowi wyższość nad innymi zabiegami antycellulitowymi, to częstotliwość wykonywania zabiegów. Zatem jeśli kupisz wycieczkę last minute i zapragniesz jeszcze przed wyjazdem wymodelować swoją sylwetkę, dermomasaż da Ci gwarancję efektów na czas. Wystarczą 2-3 tygodnie, aby skutecznie pozbyć się cellulitu i wyrównać skórę, jednocześnie zwiększając jej elastyczność.
To jak? Próbujemy razem spełnić Twoje marzenia?
Czas zabiegu
15-90 minut
Koszt
80 – 140 zł
Obszar wykonania zabiegu
Całe ciało
Odstęp między wizytami
3-4 dni
Znieczulenie
Brak
Seria
6 – 12 zabiegów
Dermomasaż - Dodatkowe informacje o zabiegu
Dermomasaż - jakie są wskazania do zabiegu?
- Cellulit
- Nadwaga oraz miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
- Skłonność do gromadzenia się wody i toksyn
- Spowolniona przemiana materii
- Skóra wiotka i pozbawiona jędrności
- Przyśpieszenie regeneracji po wysiłku fizycznym
- Modelowanie sylwetki
- Zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów
- Pobudzenie wchłaniania obrzęków
- Pobudzenie lipolizy
Jaki jest przebieg zabiegu?
Podczas zabiegu najważniejsza jest konsultacja. Szczegółowe omówienie problematycznych obszarów i ustalenie oczekiwań wobec zabiegu. W dalszej części przechodzimy do badania miejsca zabiegowego oraz oceny stanu skóry i wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Dermomasaż jest zabiegiem wykonywanym na oliwce, która daje odpowiedni poślizg do prowadzenia głowicy. W kolejnym kroku dobieramy odpowiednie parametry i rozpoczynamy masaż. Po zakończonym zabiegu pozostałość oliwki zostaje wmasowana w skórę lub usunięta w zależności od życzeń pacjenta.
Ile czasu trwa zabieg?
Czas samego zabiegu jest uzależniony od wybranej strefy. Uda przód lub tył to czas po 30 minut na każdą stronę. Pośladki to 20 minut. Brzuch lub boczki to 15-30 minut. Jeśli zdecydujesz się na zabieg np. na całe uda i pośladki należy zarezerwować sobie 1,5 godziny na wizytę.
Jakie obszary można poddawać zabiegowi?
Dermomasaż jako zabieg wyszczuplający, redukujący tkankę tłuszczową oraz cellulit, możemy wykonać na takie strefy jak: kolana, uda, pośladki, boczki, brzuch i ramiona. Dodatkowo w zakładce dermomasaż twarz znajdziesz szczegółowy opis zabiegu dermomasażu na okolicę podbródka i modelowania owalu twarzy.
Dermomasaż - ile zabiegów należy wykonać i jak często?
W zależności od oczekiwanych efektów oraz stanu skóry przed 1 wizytą seria zabiegów opiewa na 6-12 spotkań z częstotliwością co 3-4 dni. Częstotliwość zabiegów sprzyja osiągnięciu pożądanych efektów w relatywnie krótkim czasie (np. na 2-3 tygodnie przed urlopem).
Czy zabieg dermomasażu jest bolesny?
Wszystko zależy od strefy i od odczuć klienta. Dla porównania: osoba z niewielkim cellulitem bądź stosunkowo małą ilością tkanki tłuszczowej w danym miejscu będzie miała większą tolerancję na wyższe parametry, niż w przypadku osób borykających się z dużą ilością nierównomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo przy dermomasażu dużą rolę odgrywa czas, bowiem z każdym kolejnym zabiegiem ciało przyzwyczaja się do tego rodzaju ingerencji dzięki czemu coraz mniej odczuwalne są jakiekolwiek dolegliwości bólowe. Proponujemy również nie sugerować się opinią znajomych, ponieważ każdy ma zupełnie inny próg bólu, najlepiej przyjść i przetestować zabieg na sobie.
Jak będzie wyglądała moja skóra po zabiegu dermomasażu?
Bezpośrednio po zabiegu występuje zaczerwienienie w miejscu poddawanym zabiegowi, jest ono naturalnym efektem przekrwienia i pobudzenia skóry. W zależności od stanu skóry i obszaru, mogą pojawić się siniaki, które zostają wchłonięte w ciągu kilku dni od zabiegu. Pojawienie się siniaków, zwiększona tkliwość czy delikatna opuchlizna oraz czas regeneracji będzie warunkować termin kolejnego zabiegu. Z każdą kolejną wizytą skóra przyzwyczaja się do odczuć co pozwala zdecydowanie skrócić odstęp pomiędzy zabiegami. Rekomendujemy rozpoczęcie serii zabiegów w odpowiednim odstępie czasowym od ważnego wydarzenia, gdzie konkretna część ciała ma być odsłonięta. Troszczymy się o Twój komfort i wygląd, stąd nasza rekomendacja, aby zabiegi zakończyły się minimum tydzień przed takimi wydarzeniami.
Jak powinno się dbać o skórę po dermomasażu?
Skóra po zabiegu dermomasażu może być lekko opuchnięta, bardziej tkliwa lub z miejscowo występującymi siniakami. Nie należy zatem narażać jej ponadprzeciętnie na urazy mechaniczne. Dolegliwości mijają samoistnie w procesie regeneracji organizmu, natomiast w razie potrzeby można wspomóc ten proces delikatnymi masażami drenującymi, czy produktami na siniaki i stłuczenia. W celu wspomagania procesu terapeutycznego zalecamy zdrowe odżywianie i aktywność ruchową, a dla
zwiększenia oczekiwanego efektu drenującego zaleca się spożywanie minimum 2,5-3 litrów wody dziennie.
Dermomasaż - jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- Ciąża i okres laktacji
- Nowotwory (poniżej 5 lat od odzyskania zdrowia)
- Gorączka i osłabienie organizmu
- Choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze
- Przerwana ciągłość naskórka w miejscu zabiegowym
- Stany zapalne
- Popękane naczynka, bądź tendencja do ich pękania
- Skłonność do tworzenia się wybroczyn
- Zaawansowane nadciśnienie tętnicze
Efekty zabiegów
- Znaczna redukcja cellulitu
- Zmniejszenie obwodów w miejscu poddawanym zabiegowi
- Poprawa jędrności skóry
- Wzmożenie syntezy kolagenu
- Zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów