Oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne twarzy jest zabiegiem kosmetycznym przeznaczony przede wszystkim dla cery tłustej i mieszanej ze skłonnościami do powstawania zaskórników i wągrów. Sam zabieg przeciwdziała powstawaniu nowych zmian kosmetologicznych oraz przywraca skórze jej naturalny i świeży wygląd.

Oczyszczanie manualne twarzy - na czym polega?

Oczyszczanie manualne to zabieg kosmetyczny, który poza częścią pielęgnacyjną i oczyszczającą, w głównej mierze składa się z ręcznego usuwania zaskórników, prosaków i grudek ropnych. Do zabiegu często wykorzystuje się łyżeczkę uny, ponieważ kładzie ona mniejszy nacisk na powierzchnię dookoła wykwitu, którego chcemy się pozbyć. Jest bardziej precyzyjna, przyśpiesza pracę i zmniejsza ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych.

 

Oczyszczanie manualne twarzy - cena zabiegu

  • Twarz  250 zł

Oczyszczanie manualne twarzy - Dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Oczyszczanie manualne to jeden z podstawowych zabiegów, którego nie może zabraknąć w ofercie salonu kosmetycznego. Do każdego problemu skórnego podchodzimy holistycznie i indywidualnie. Niektóre plany zabiegowe wymagają odpowiedniego przygotowania skóry zanim dojdziemy do części właściwej zabiegów. Takim zabiegiem często jest właśnie oczyszczanie manualne. Odpowiednie przygotowanie skóry i usunięcie zanieczyszczeń daje nam solidną podstawę do wprowadzenia terapii celowanej.

czas

Czas zabiegu

 120 minut

 

koszt

Koszt

250 zł 

 

obszary

Obszar wykonania zabiegu

Twarz

Zabieg można wykonać również na plecy oraz ramiona (cena ustalana indywidualnie)

 

odstęp

Odstęp między wizytami

 Brak

ból

Znieczulenie

 Brak

seria

Seria

 Brak

Oczyszczanie manualne - Dodatkowe informacje o zabiegu

  • Nagromadzone złogi łoju i zrogowaciały naskórek
  • Krostki i gródki
  • Skóry trądzikowe
  • Skóry łojotokowe
  • Skóry tłuste i mocno zanieczyszczone

Jak każdy zabieg wykonywany u nas rozpoczynamy od szczegółowej konsultacji oraz analizy stanu skóry. Rozmawiamy o Twoich potrzebach i oczekiwaniach wobec efektów zabiegu. Opowiadamy o kolejnych etapach zabiegu, a Ty masz czas na zadawanie pytań, dzięki którym poddasz się zabiegowi w przekonaniu o słuszności jego wyboru. Następnie przechodzimy do przygotowania skóry i części właściwej zabiegu. W celu przygotowania skóry do zabiegu, najpierw ją oczyszczamy, pozbywamy się zanieczyszczeń i pozostałości makijażu, następnie wykonujemy peeling. W cenie zabiegu jest to peeling ziarnisty/enzymatyczny, natomiast istnieje możliwość zamiany na np. oxybrazję, mikrodermabrazję czy peeling kawitacyjny. W następnym etapie rozpulchniamy obszar zabiegowy, tak by skóra była plastyczna i elastyczna, a oczyszczanie manualne było jak najbardziej efektywne i jak najmniej bolesne. Po przeprowadzonym zabiegu z wykorzystaniem łyżeczki uny, zamykamy pory dedykowaną maską, po czym wykańczamy zabieg kremem pielęgnacyjnym.

Pełna procedura zabiegu to około 120 minut.

Oczyszczanie manualne najczęściej stosowane jest na twarz, jednak jest to zabieg, który wykonuje się w zależności od potrzeb klienta. Można je wykonać również na plecach, ramionach, czy dekolcie.

Zabieg oczyszczania manualnego często wykonywany jest jednorazowo lub jako przygotowanie do innych planowanych procedur. Jeśli kosmetolog uzna jednak, że oczyszczenie manualne należy wykonać więcej niż 1 raz, przedstawi plan wizyt w oparciu o ilość zabiegów oraz czas pomiędzy spotkaniami, ponieważ jest to bardzo indywidualna kwestia, której nie da się uspójnić i zamknąć w określonych ramach czasowych.

To zależy. Z pewnością zabieg oczyszczania manualnego nie należy do najprzyjemniejszych, jednak wiele zależy od indywidualnego progu odczuwalności bólu oraz ilości zmian z jakimi mamy do czynienia. Podczas każdego zabiegu staramy się zastosować takie techniki pracy, aby zaoszczędzić jak najwięcej nieprzyjemnych odczuć.

Skóra bezpośrednio po zabiegu może być zaczerwieniona, lekko opuchnięta i tkliwa. Oczyszczanie manualne to zabieg mechaniczny, podczas którego nie da się uniknąć krótkiego, ale jednak okresu rekonwalescencji.
Po zabiegu oczyszczania manualnego przede wszystkim nie należy dotykać skóry. Jeśli to możliwe tego samego dnia lepiej nie wykonywać makijażu i zwyczajnie dać skórze odpocząć. Należy stosować zalecaną podczas wizyty pielęgnację domową i o ile to konieczne pilnować terminów kolejnych wizyt.

Teoretycznie nie ma konieczności stosowania filtrów po zabiegu oczyszczania manualnego, jednak warto pamiętać, że jest to zabieg naruszający ciągłość naskórka i lepiej zabezpieczyć skórę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

  • Ostre stany zapalne skóry
  • Opryszczka w okolicy twarzy
  • Stany alergiczne, zapalne błon śluzowych i skóry
  • Choroby grzybicze
  • Skóra naczyniowa
  • Nadżerki i naczyniaki jamiste
  • Skłonność do powstawania bliznowców
  • Trądzik różowaty
  • Usunięcie zaskórników
  • Zwężenie rozszerzonych porów
  • Odświeżenie i rozświetlenie skóry
  • Usunięcie martwego naskórka
  • Wyregulowanie poziomu wydzielania sebum
  • Zwiększone wchłanianie się produktów pielęgnacyjnych