Mezoterapia igłowa to wyjątkowy zabieg, którego celem jest poprawa kondycji skóry. Polega on na aplikowaniu w głąb skóry odpowiednio dobranych koktajlach odżywczych, które przyczyniają się do redukcji zmarszczek, pobudzenia skóry do regeneracji oraz jej ujędrnienia i odżywienia. W efekcie staje się ona nawilżona, napięta oraz bardziej elastyczna.
Mezoterapia igłowa - na czym polega?
Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach estetycznych i od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Polega ona na wprowadzeniu składników odżywczych oraz rewitalizujących, takich jak kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy czy antyoksydanty do skóry przy pomocy pojedynczej igły. Dzięki takiemu połączeniu po zabiegu skóra staje się sprężysta i wyraźnie odmłodzona.
Zabieg wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu miejsca zabiegowego, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia indywidualna. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, a widoczne depozyty powinny wchłonąć się maksymalnie do kilku dni. Niemniej jednak jest to zabieg, który warto zaplanować sobie np. na koniec tygodnia, tak aby skóra miała możliwość dobrej regeneracji. Preparaty do mezoterapii igłowej dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry po uprzedniej konsultacji kosmetologicznej.
Jeżeli jeszcze nie miałaś/-eś› wykonywanej mezoterapii igłowej, a czujesz ,że skóra potrzebuje odżywienia lub głębokiego nawilżenia to ten zabieg jest właśnie dla Ciebie!
Mezoterapia igłowa - cena zabiegu
- Oczy (stymulatorem tkankowym) 600 zł
- Twarz 550 zł
- Twarz (stymulatorem tkankowym) 900 zł
- Twarz + szyja 650 zł
- Twarz + szyja + dekolt 850 zł
- Dłonie 450 zł
- Skóra głowy 650 zł
Mezoterapia igłowa a bezigłowa
Zarówno mezoterapia igłowa jak i bezigłowa mają ten sam cel – poprawę przenikania przez naskórek substancji aktywnych. Główna różnica polega na tym w jaki sposób doprowadzamy do przenikania tych substancji:
- w przypadku mezoterapii igłowej podajemy preparat bezpośrednio do skóry za pomocą cienkiej igły
- w przypadku mezoterapii bezigłowej zwiększamy wnikanie składników aktywnych poprzez wykorzystanie specjalnych urządzeń wytwarzających prąd o dużej częstotliwości
Czas zabiegu
60 – 90 minut
Koszt
400 zł – 850 zł
Obszar wykonania zabiegu
Twarz, szyja, dekolt, dłonie, skóra głowy
Odstęp między wizytami
1-3 tygodni
Znieczulenie
Tak
Seria
4-5 zabiegów
Mezoterapia igłowa - Dodatkowe informacje o zabiegu
Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?
- Skóra wymagająca odżywienia i odmłodzenia
- Skóra pozbawiona blasku i jędrności
- Drobne, mimiczne zmarszczki
- Skóra zmęczona i wiotka
- Zasinienia i obrzęki pod oczami
- Rozstępy i cellulit
Ile czasu trwa zabieg?
Wykonanie zabiegu wraz z konsultacją trwa od 60 do 90 minut, w zależności od wybranej strefy zabiegowej.
Czy zabieg mezoterapii igłowej jest bolesny?
Sam zabieg może powodować nieznaczny dyskomfort natomiast ponieważ wykonywany jest on przy znieczuleniu miejscowym to na żadnym jego etapie pacjent nie będzie odczuwał bólu.
Jak należy przygotować się do zabiegu mezoterapii igłowej?
Sam zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.
Czy po zabiegu mezoterapii igłowej konieczna jest rekonwalescencja?
Ponieważ po zabiegu może się pojawić niewielki obrzęk, siniaczki, zaczerwienienia czy śródskórne grudki (depozyty preparatu, które się wchłoną) to warto się nastawić na 2-3 dni regeneracji po zabiegu mezoterapii igłowej.
Jak postępować po zabiegu mezoterapii igłowej?
- Przez 24 godziny po zabiegu nie nakładać makijażu i unikać skrajnych temperatur
- Przez 7 dni po zabiegu nie korzystać z kosmetyków z retinoidami i kwasami oraz nie wykonywać peelingu na obszarze poddanym zabiegowi
Jak często powinno się wykonywać mezoterapię igłową?
Zaleca się wykonanie 4-5 zabiegów w serii w odstępach 1-3 tygodnii. Oczywiście jest to kwestia indywidualna a o dokładnej liczbie decyduje osoba wykonująca zabieg po wcześniejszej konsultacji kosmetologicznej.
Jakie są przeciwwskazania bezwzględne do zabiegu?
- alergia na którykolwiek składnik preparatu
- stany ropne i zapalne skóry
- aktywna opryszczka
- ciąża i okres karmienia piersią
- stany zapalne organizmu
- choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze