PoradyCzy można wykonywać zabieg endermologii po cesarskim cięciu?
endermologia po cc

Czy można wykonywać zabieg endermologii po cesarskim cięciu?

To pytanie zadaje sobie wiele kobiet kiedy już przyzwyczają się do nowej roli mamy, kiedy odnajdą się w codziennych rytuałach z nowym członkiem rodziny i kiedy wreszcie mają szansę pomyśleć o sobie 🙂 Na szczęście odpowiedź na to pytanie brzmi – TAK! Zabieg Endermologii można bezpiecznie wykonywać po cesarskim cięciu, ale istnieją pewne kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do zabiegu. Aby bardziej zgłębić temat zacznijmy od udzielenia odpowiedzi na pytanie…

Na czym polega zabieg Endermologii? 

Endermologia to nieinwazyjna metoda masażu podciśnieniowego, która ma na celu poprawę wyglądu i kondycji ciała m.in. poprzez redukcję cellulitu, ujędrnienie skóry, modelowanie sylwetki oraz poprawę krążenia krwi i limfy. Jest to popularny zabieg kosmetyczny, który może być stosowany zarówno do celów estetycznych, jak i rehabilitacyjnych. Wykorzystywana w naszym salonie Endermologia LPG Alliance to najnowocześniejsze urządzenie technologii LPG, które posiada certyfikat medyczny a bezpieczeństwo i skuteczność to najważniejsze zalety tego urządzenia.

Zabieg endermologii wykonywany jest w specjalnym kombinezonie, który umożliwia swobodną pracę głowicy. Sam zabieg może się różnić w zależności od efektu po jaki do nas trafiacie. Inny będzie przebieg zabiegu do walki z uporczywym cellulitem i inny dla poprawy jędrności i gęstości skóry np. brzucha po porodzie. Zabieg na 4 strefy (najczęściej wykonywany) trwa w sumie 50 minut.

Zabieg endermologii po cesarskim cięciu

Po cesarskim cięciu, organizm potrzebuje odpowiedniej ilości czasu na regenerację i proces gojenia się blizny co może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od indywidualnych zdolności regeneracyjnych organizmu. 

Co wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do Endermologii po cesarskim cięciu?

  • Konsultacja z lekarzem – standardowo każda kobieta po porodzie powinna zapisać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa po czasie połogu, czyli po 6 tygodniach od porodu. To pierwszy moment kiedy lekarz może ocenić sytuację. Wspomniane 6 tygodnii to bezwzględne minimum okresu rekonwalescencji dla kobiety po operacji, najczęściej jednak zaleca się odczekać nieco dłużej.
  • Stan blizny – Stan blizny po cesarskim cięciu jest istotny. Jeśli blizna jest nadal czerwona, bolesna lub wrażliwa, może to oznaczać, że nie jest jeszcze w pełni zagojona i należy poczekać na jej odpowiednie wygojenie przed rozpoczęciem zabiegu Endermologii. Taki stan blizny polecamy skonsultować z odpowiednim fijoterapeutą.
  • Poinformowanie kosmetologa – Jeśli zdecydujesz się na endermologię po cesarskim cięciu i Twój lekarz nie widzi przeciwwskazań do jej wykonania – konieczne jest poinformowanie kosmetologa o swojej historii medycznej (w tym o operacji cesarskiego cięcia). Dzięki pełnej znajomości Twojej historii kosmetolog prowadzący będzie w stanie dostosować zabieg do Twoich indywidualnych potrzeb i ze szczególną ostrożnością pracować w obszarze blizny. W Hamak SPA Chill&Beauty zawsze przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy wnikliwą konsultację, aby poznać Twoje potrzeby, ale również zidentyfikować i wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania do wykonania zabiegu tak aby był on skuteczny ale i bezpieczny. Nasi kosmetolodzy wiedzą jak zaopiekować się brzuchem po porodzie drogą cięcia cesarskiego.
  • Dostosowanie parametrów zabiegu – Endermologia nie jest zabiegiem bolesnym, ale w przypadku obszaru blizny nasz zespół zawsze zachowuje szczególną ostrożność. Oznacza to, że podczas zabiegu możemy zmieniać technikę pracy lub zmniejszyć intensywność parametrów zabiegu w obszarze blizny, tak aby był on dla Ciebie komfortowy.
  • Dyskomfort i reakcje skórne – Po zabiegu Endermologii możesz odczuwać niewielki dyskomfort lub zauważyć zaczerwienienie skóry co jest zupełnie naturalne (pobudzenie krążenia). Jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak silny ból, obrzęk czy zaczerwienienie w okolicy blizny, natychmiast skonsultuj się z kosmetologiem wykonującym zabieg.
  • Cierpliwość – aby osiągnąć zadowalające efekty z zabiegu Endermologii konieczne jest wykonanie serii zabiegów. W naszym salonie rekomendujemy wykonanie serii 10,15 lub 20 zabiegów w zależności od efektów jakie chcesz osiągnąć. Pamiętaj jednak, że powrót do formy po porodzie to nie jeden dzień, nie jeden tydzień, czy miesiąc. To proces, który wymaga cierpliwości, konsekwencji i zaufania samej sobie i specjaliście wykonującym zabieg.

Podsumowując – Endermologia może być stosowana po cesarskim cięciu, ale ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza, czekanie na odpowiedni moment pooperacyjny, informowanie kosmetologa o swojej historii medycznej oraz zachowanie ostrożności w obszarze blizny. Gdy już zdecydujesz się na zabieg i umówisz się telefonicznie lub przez aplikację Booksy, my zadbamy aby był on dla Ciebie komfortowy i przyniósł możliwie najlepsze efekty w bezpieczny dla Ciebie sposób.

Gwarantujemy, że nasz zespół wykwalifikowanych kosmetologów zadba również o Twój dobrostan psychiczny, a czas spędzony w naszym gabinecie jeszcze długo będziesz bardzo dobrze wspominać 🙂