ZabiegiUtrata jędrności skóry – przywracamy młodzieńczy wygląd dzięki zabiegom gabinetowym
poprawa jędrności skóry twarzy

Utrata jędrności skóry – przywracamy młodzieńczy wygląd dzięki zabiegom gabinetowym

Jędrna skóra to jedna z cech młodości i zdrowia. Niestety, z upływem czasu i pod wpływem różnych innych czynników, nasza skóra może tracić swoją jędrność. To skutkuje pojawieniem się zmarszczek, wiotkiej skóry i ogólnego starzenia się.

Co jest przyczyną utraty jędrności skóry? 

Czynniki, które sprzyjają utracie jędrności skóry, możemy podzielić na kilka kategorii:

 • Starzenie się – To naturalny proces, w którym skóra traci kolagen i elastynę, co prowadzi do utraty jędrności i elastyczności.
 • Słońce – Nadmierne narażenie na promieniowanie UV może uszkodzić kolagen i elastynę w skórze, co przyczynia się do fotostarzenia i utraty elastyczności.
 • Palenie papierosów – Palenie papierosów jest związane z utratą elastyczności skóry, ponieważ wpływa negatywnie na krążenie krwi i prowadzi do zmniejszenia dostarczenia tlenu i składników odżywczych do skóry.
 • Niewłaściwa dieta – Dieta uboga w składniki odżywcze, zwłaszcza witaminy C i E, które są ważne dla zdrowej skóry, może przyczyniać się do utraty elastyczności.
 • Nadmierne spożycie alkoholu – Nadmiar alkoholu może prowadzić do dehydratacji skóry, co wpływa na jej elastyczność.
 • Stres – Długotrwały stres może wpływać na zdolność skóry do regeneracji, co może przyczynić się do jej utraty elastyczności.
 • Nagły przyrost masy ciała lub odchudzanie – Szybki przyrost masy ciała lub gwałtowna utrata wagi mogą prowadzić do rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych w skórze, co powoduje pojawienie się rozstępów i utratę elastyczności.
 • Genetyka – Dziedziczne czynniki genetyczne również mogą wpływać na zdolność skóry do utrzymania elastyczności.
 • Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry – Niedostateczna pielęgnacja skóry, w tym brak stosowania kremów nawilżających i ochrony przeciwsłonecznej, może przyspieszać utratę elastyczności.
 • Nadmierne napięcie mięśni mimicznych – Powtarzające się ruchy mięśni mimicznych twarzy mogą prowadzić do powstawania zmarszczek i utraty elastyczności skóry.

Dlatego tak ważne jest dbanie o skórę i unikanie czynników, które mogą przyspieszać jej utratę elastyczności. Regularna pielęgnacja, zdrowy styl życia i ochrona przed promieniowaniem UV to kluczowe kroki w utrzymaniu zdrowej i jędrnej skóry. 

Jak zapobiec utracie jędrności skóry?  

Na szczęście istnieją różne zabiegi gabinetowe, które mogą pomóc w przywróceniu utraconej jędrności skóry. Jakie są to zabiegi? 

ZABIEGI NA TWARZ:

 • Mezoterapia mikroigłowa Ten zabieg polega na delikatnym nakłuwaniu skóry na twarzy specjalnymi igłami. Stymuluje to produkcję kolagenu i pomaga w poprawie jędrności skóry oraz redukcji zmarszczek.
 • Peelingi chemiczne Peelingi chemiczne usuwają martwe komórki skóry, co stymuluje procesy naprawcze. Mogą pomóc w poprawie jędrności twarzy.
 • Radiofrekwencja (fala radiowa) – To bezinwazyjny zabieg, który wykorzystuje ciepło do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Pomaga w poprawie jędrności skóry na różnych obszarach twarzy, ale również i ciała.  
 • Endermolift twarzy to zabieg stymulujący fibroblasty do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych, elastynowych oraz endogennego kwasu hialuronowego. A co za tym idzie? Piękna i ujędrniona skóra. 
 • Fotoodmładzanie polega na leczeniu skóry przy pomocy światła. Odpowiednio dobrana długość i gęstość wiązki lasera powoduje selektywne rozgrzanie wewnętrznych obszarów skóry. Takie działanie stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz elastyny co przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji skóry, jej rewitalizacji oraz odmłodzenia
 • Masaż Kobido pozwala osiągnąć takie efekt jak zmniejszenie napięcia mięśni twarzy, które powodują powstawanie zmarszczek mimicznych.  Zmniejszenie widocznych efektów starzenia się skóry i zapobieganie ich pogłębianiu. Zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu, czy poprawę krążenia krwi oraz limfy, dzięki czemu polepsza się koloryt skóry twarzy. Już po pierwszym  zabiegu zmiany są zauważalne. 

ZABIEGI NA CIAŁO:

 • Bandaże Arosha to profesjonalne programy zabiegowe stworzone przede wszystkich do walki z wiotkością skóry, cellulitem, redukcją obrzęków i zastojów wody w organizmie. Unikalna kompozycja składników aktywnych wykorzystywanych w bandażach Arosha sprawia, że już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, nawilżona i jędrniejsza, a obwód w miejscu poddanemu zabiegowi jest mniejszy nawet o 3 centymetry.
 • Masaże wyszczuplające Masaże i zabiegi odchudzające pomagają w redukcji cellulitu i poprawie elastyczności skóry na ciele.
 • Body wrapping (czy też „body wrap”) to zabieg, którego celem jest redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także wymodelowanie sylwetki i jej ujędrnienie. Stosowany jest także, by pobudzić krążenie w układzie limfatycznym i krwionośnym.
 • Endermologia LPG Alliance to nieinwazyjny, bezpieczny i przede wszystkim bardzo skuteczny zabieg wyszczuplający i antycellulitowy. Masaż połączony z podciśnieniem stymuluje skórę do produkcji włókien kolagenowych oraz uaktywnia metabolizm tkanki tłuszczowej opornej na dietę i ćwiczenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie jednocześnie walczyć ze zbędnym tłuszczykiem i ujędrnić skórę.

Jak widzisz – możliwości jest wiele. Którą wybrać?

Zapisz się już dziś na bezpłatną konsultację, a wspólnie rozwiążemy ten problem. Pamiętaj także, że dbanie o wygląd i zdrowie to najlepsza inwestycja w siebie dziś i na przyszłość.

Do zobaczenia w gabinecie 🙂