PoradyCzy każde urządzenie kosmetyczne jest tak samo bezpieczne?
Urządzenia kosmetyczne

Czy każde urządzenie kosmetyczne jest tak samo bezpieczne?

Czy wiesz, że w Hamak SPA nie tylko kosmetolodzy mają swoje certyfikaty?
Każde urządzenie, jakie u nas znajdziesz, posiada swój własny certyfikat bezpieczeństwa! Pytanie dlaczego to jest takie ważne?

Urządzeń do zabiegów kosmetycznych na rynku jest naprawdę dużo. Nic dziwnego, że często dzwonicie do nas i pytacie co wybrać, bo ciężko się na coś zdecydować. Najważniejsze to wiedzieć, w czym wybierać, dlatego właśnie spieszymy ze szczegółowym wyjaśnieniem różnic pomiędzy jakością urządzeń. 

Masz prawo zapytać o certyfikat urządzenia kosmetycznego!

Urządzenia, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa to urządzenia medyczne. To urządzenia, które posiadają w swoim wnętrzu tzw. systemu odcięcia, systemy bezpieczeństwa, które odpowiadają za brak powikłań pozabiegowych. Możesz mieć pewność, że poddając się zabiegowi z wykorzystaniem certyfikowanego urządzenia, będzie on przede wszystkim bezpieczny, ale również skuteczny i przyniesie trwały efekt. Oczywiście warto dodać również jakość pracy i poziom wiedzy operatora urządzenia, bo bez tego ciężko o zapewnienie powyższych aspektów… 
Certyfikowane urządzenia medyczne, to sprzęty, które mają za sobą szereg badań i testów, na podstawie których opracowywana jest procedura zabiegowa – bezpieczna, ale i skuteczna. Urządzenia znajdujące się w bezpiecznym salonie kosmetycznym nie powinny być ,,plastikowymi zabawkami” tylko narzędziem do spełniania marzeń i poprawy zdrowia i urody. 

Co nas już nie zaskakuje?

  • ,,Dzień dobry, dzwonię do Was, bo poleciła mi wasz salon koleżanka, mam taki problem… Chodziłam regularnie na zabiegi ,,depilacji laserowej”, jestem już po 8 zabiegach, a włosy jak były, tak są. Czy to normalne?
  • ,,Witam serdecznie, chciałam zapytać, czy ta Kriolipoliza to działa, czy to tylko taki bajer? Robiłam zabieg jakiś czas temu, ale efektów nie widzę. U was na stronie widzę, że te efekty są. Czy coś ze mną jest nie tak?

Takie rozmowy i wiele podobnych przeprowadzamy z ogromnym smutkiem. Jest nam naprawdę szkoda osób, które pokładały nadzieje w jakimś zabiegu, a ostatecznie okazało się, że efektów brak i przeznaczony na to budżet też wyparował. 

Nie miej do siebie pretensji. Masz prawo nie widzieć. Przecież nie jesteś kosmetologiem. 

Kiedy oddajesz auto do warsztatu, chcesz wierzyć, że zostaną w nim zrobione tylko te naprawy, o które prosisz, a zastosowane części będą oryginalne i posłużą Ci na długo. Chcesz wierzyć, że nikt Cię nie naciągnie i nie wykorzysta Twojej niewiedzy w tej konkretnej dziedzinie. Chcesz wierzyć, chociaż wiesz, że bywa różnie…
Dokładnie tak samo powinno być z wizytami w salonach kosmetycznych. Przychodząc, chcesz ufać, ale czy wiesz, na co zwrócić uwagę, by potwierdzić wiarygodność? Teraz mam nadzieję, że wiesz już trochę więcej 🙂 Pamiętaj:

  • Możesz zapytać o certyfikat urządzenia oraz certyfikat osoby, która będzie wykonywała Ci zabieg
  • Możesz sprawdzić warunki, w jakich zabieg się odbędzie – czy stanowisko pracy jest czyste, sterylne i bezpieczne
  • Możesz zapytać ile takich zabiegów jak ten, który wybierasz, wykonał już Twój kosmetolog. 

Problem jest jeszcze jeden…

Nazwy, które pojawiają się w sieci takie jak np. kriolipoliza, endermologia, dermapen czy depilacja laserowa to nie nazwy urządzeń a nazwijmy to procesów.
Jest bowiem ogromna różnica pomiędzy urządzeniem np. do depilacji laserowej, które FAKTYCZNIE JEST LASEREM i posiada certyfikat bezpieczeństwa, a urządzeniem, które NAZYWANE JEST LASEREM, a tak naprawdę jest tylko Intensywnie Pulsującym Światłem (IPL). 
Dla przykładu: Jeden pacjent, depilacja laserowa nóg. Prawa noga zabieg wykonywany laserem diodowym Light Sheer Desire. Lewa noga zabieg wykonywany urządzeniem IPL. 

  • Czy myślisz, że oba zabiegi wyglądają tak samo?
  • Czy efekty na obu nogach będą takie same?
  • Czy czas wykonywania obu zabiegów będzie taki sam?
  • Czy skóra na obu nogach po zabiegu będzie wyglądała tak samo?

Odpowiedź na wszystkie pytania brzmi – NIE. 
To jakim urządzeniem wykonujemy zabieg, ma kluczowe znaczenie dla osiąganych efektów, ich trwałości, bezpieczeństwa podczas zabiegu oraz okresu ewentualnej rekonwalescencji po zabiegu. 

Skąd zatem wiedzieć, na jaki zabieg się zapisać?

Sprawdź, czy urządzenie jest certyfikowane. Zapytaj o wszystko, co chcesz wiedzieć jeszcze przed wizytą. Przeczytaj opinie. A jeśli nadal masz wątpliwości, które potrzebujesz potwierdzić, zapisz się na mniejszą strefę, np. pachy. Po zabiegu będziesz mieć szansę wyrobić sobie własną opinię i ewentualnie zapisać się na więcej lub zrezygnować jeśli Twoje obawy się potwierdzą. 

Co polecamy w HamakSPA?

Nie bać się tylko pytać. Nie musisz znać się na wszystkim. W branży kosmetycznej to my jesteśmy ekspertami, Ty nie musisz. Jesteś ekspertem w swojej dziedzinie 🙂


Czy ten wpis jest dla Ciebie wartościowy?

W przyszłości pojawią się kolejne publikacje ze szczegółowymi porównaniami konkretnych zabiegów 🙂 
Bądź z nami w kontakcie i #spotkajmysiewhamaku 

Ten wpis przygotowała dla ciebie 
Kamila Wrzodak-Frydrych